АДАПТОВАНІСТЬ ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ РОСЛИН ДО ЃРУНТОВИХ ТА ІНШИХ УМОВ
Ключові слова:
диференціація кореневмісного шару ґрунту, безполичковий обробіток ґрунту, добір сортів і гібридів, пристосованість до умов рельєфу, диференціація системи удобрення, адаптованість до контурної організації територіїАнотація
Сучасні технології в рослинництві часто-густо не враховують цілу низку обставин, як-то: ґрунтові та погодні умови, рельєф, сортові особливості, характер організації території тощо. В роботі наведені результати експериментів, якими доведено істотний вплив вказаних обставин на продуктивність,припинення ерозійних процесів, енергозаощадження та інПосилання
Акентьєва Л. І. Вологозабезпеченість озимої пшениці, кукурудзи та соняшника в польових сівозмінах при ґрунто-захисному обробітку еродованих чорноземів Донбасу / Л. І. Акентьєва // Агрохімія і ґрунтознавство. – 1990. – № 53. – С. 45–51.
Боголєпов Ю. Сочетание видов обработки почвы / Ю. Боголєпов, Ю. Сидоров // Степные просторы. – 1973. – № 9. – С. 11–15.
Гармашов В. Н. и др. Сорт и обработка почвы / В. Н. Гармашов // Земледелие. – 1980. – № 11. – С. 35–36.
Гнатенко А. Ф. и др. Закономерности изменения факторов полодородия под влиянием применения почвозащитных технологий возделывания с.–х культур // Теоретические основы противоэрозийных мероприятий : Тез. докл. Всес. Конф., Одесса, 25–26 сент. 1979. – Одесса, 1979. – Ч. 2. – С. 41–42.
Грабак Н. Х та ін. Основи ведення сільського господарства та охорона земель. – К. : «Професіонал», 2005. – 495 с.
Дзюбинский Н. Ф. и др. Пути повышения продуктивности с.-х. культур при противоэрозионной системе обработки почвы / Н. Ф. Дзюбинский // Эффективность почвозащитных технологий обработки эродированных почв Украинской ССР : Сб. науч. тр. – К., 1987. – С. 80–86.
Зайцев В. Н. Нормы высева, сроки и способы сева / В. Н. Зайцев // Зерновое хазяйство. – 1976. – № 7. – С. 21–22.
Заславский М. Н. О норме высева семян на смытых почвах / М. Н. Заславский // Эрозия почв и почвозащитное земледелие : Сб. науч. тр. – М. : Колос, 1975. – С. 164–165.
Иванов Н. Н. и др. Обработка почвы и применение удобрений / Н. Н. Иванов. – М. : Россельхоздат , 1971. – 180 с.
Клочков А. В. Преимущиство технологи с сокращенными обработками почвы / А. В. Клочков // Сельськое хозяйство за рубежом. – 1984. – № 1. – С. 8–11.
Круть В. М. Структура посевов и обработка почвы на Украине в степной зоне / В. М. Круть // Земледелие. – 1980. – № 4. – С. 35–36.
Кузьмичов В. П. Еродовані землі України та їх продуктивність / В. П. Кузьмичов // Агрохімія та ґрунтознавство. – Харків, 1970. – № 14. – С. 3–30.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Екологія» обов’язкове.