ВИДОВИЙ СКЛАД ТА ЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СОВОК (Noctuidae) НА ПОСІВАХ СОНЯШНИКУ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО СТЕПУ УКРАЇНИ
Ключові слова:
динаміка популяцій, фенологічний календар, довгостроковий прогнозАнотація
Наведено результати вивчення видового складу представників родини совок на посівах соняшнику. Основну увагу зосереджено на динаміці чисельності популяцій совки люцернової як найбільш шкодочинного виду; показано ураженість різних гібридів цієї культури в умовах Братського району Миколаївської області та ефективність окремих інсектицидів в обмеженні чисельності шкідника.Посилання
Бакланова О. В. Стан популяції основних багатоїдних шкідників в Україні / О. В. Бакланова, В. П. Кравченко, В. М. Чай-ка // Інтегрований захист рослин на початку XXI століття (Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, Київ, 2–5 листопада 2004 р.). – Київ : Колобіг. – 2004. – С. 115–119.
Белецкий Е. Н. Теория цикличности динамики популяций / Е. Н. Белецкий // Известия Харьковского Энтомол. об-ва. – Т. 1, вып. 1. – Харьков, 1993. – С. 5–16.
Білецький Є. М. Методология прогнозу / Є. М. Білецький, В. П. Туренко // Захист рослин. – 2002. – № 7. – С. 4.
Григоренко А. И. Подгрызающие совки на клевере / А. И. Григоренко // Защита растений. – 1978. – № 10. – С. 47.
Диченко О. Ю. Динаміка чисельності озимої совки у посівах пшениці озимої / О. Ю. Диченко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. – 2010. – № 2. – С. 177–179.
Методика випробування і застосування інсектицидів / За ред. проф. С. О. Трибеля. – К. : Світ, 2001. – 447 с.
Облік шкідників і хвороб сільськогосподарських культур / За ред. С. О. Трибеля. – К. : Урожай, 1986. – С. 71–78.
Поляков И. Я. Прогноз развития вредителей и болезней сельскохозяйственных культур / И. Я. Поляков, М. П. Персов, В. А. Смирнов. – Л. : Колос, 1984. – 318 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Екологія» обов’язкове.