ЗАСТОСУВАННЯ БІОПРЕПАРАТІВ ДЛЯ ОБРОБКИ НАСІННЄВОГО МАТЕРІАЛУ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ
Ключові слова:
пшениця озима, Агат-25, Біокомплекс-БТУ, фенологічні фази, фотосинте-тична діяльність, структура врожаю, врожайність, якість зерна, кліматичні умовиАнотація
Питання подальшої інтенсифікації виробництва зерна нерозривно пов’язані з виробництвом і використанням нових ефективних препаратів як хімічного, так і біологічного походження, що активно впливають на ріст і розвиток культурних рослин. Однак багато механізмів взаємодії рослин і біопрепаратів ще слабо вивчені. Залишається неясним поведінка препаратів різної концентрації на довкілля і реакцію рослин на їх застосування в різних грунтово-кліматичних зонах. Так, наші дослідження показали істотний вплив біопрепаратів на продуктивність пшениці озимої в умовах степу Миколаївської області. Виявлено значне підвищення врожайності до 0,92 т/га та якості зерна.Посилання
Зінченко О. І. Рослинництво / О. І. Зінченко, В. Н. Салатенко, М. А. Білоножко ; За ред. О. І. Зінченка. – К. : Аграрна освіта, 2001. – 591 с.: іл.
Бебякин В. М. Качество зерна сортов и линий озимой пшеницы в условиях Поволжья / В. М. Бебякин, А. И. Сергеева // Вестник Российской академии сельскохозяйственных наук. – 2006. – № 4. – С. 40–43.
Доспехов Б. А. Методика полевого опыта с основами статистической обработки результатов исследований / Б. А. Доспехов. – М. : Агрометеоиздат, 1985. – 351 с.
Шаповал О. А. Влияние регуляторов роста на качество зерна зимой пшеницы / О. А. Шаповал // Плодородие. – 2004. – № 5. – С. 14–15.
Шаповал О. А. Регуляторы роста и формирование листового аппарата озимой пшеницы / О. А. Шаповал // Плодородие. – 2004. – № 6. – С. 14–15.
Шафран С. А. Эффективность применения минеральных удобрений с учетом сортовых особенностей озимой пшеницы / С. А. Шафран, С. С. Андреев // Агрохимический вестник. – 2006. – № 3. – С. 5–6.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Екологія» обов’язкове.