ВПЛИВ СПОСОБІВ ОСНОВНОГО ОБРОБІТКУ ЃРУНТУ І МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ НА ПОЖИВНИЙ РЕЖИМ ЃРУНТУ ТА ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЮ ЯЧМЕНЮ ЯРОГО
Ключові слова:
ячмінь, полицевий обробіток ґрунту, безполицевий обробіток ґрунту, доза добрив, поживний режим ґрунту, урожайністьАнотація
Статтю присвячено формуванню урожайності зерна ячменю ярого сорту Достойний залежно від способів основного обробітку ґрунту та фону живлення. Встановлено, що найвища урожайність зерна ячменю ярого формується за оптимізації фону живлення шляхом застосування розрахункової дози мінеральних добрив та полицевого обробітку ґрунту.Посилання
Гошко В. Удобрения для ярового ячменя: что, когда и сколько / В. Гошко // Зерно. – № 3(12). – 2007. – С. 49–51.
Господаренко Г. М. Удобрення сільськогосподарських культур / Г. М. Господаренко. – К. : Вища освіта, 2010. – 324 с.
Зверев В. А. Эффективность разных технологий возделывания ячменя / В. А. Зверев, В. Ф. Мальцев // Земледелие. – 1990. – № 8. – С. 55–56.
Каращук С. В. Формування врожаю сортів ячменю ярого залежно від мінеральних добрив в умовах південного Степу України / С. В. Каращук // Проблеми та перспективи ведення землеробства в посушливій зоні Степу України : [зб. матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції, яка проходила 16–18 червня 2009 р., м. Херсон, ІЗПР НААН України]. – С. 63–66.
Левштанов С. Особенности производства семян ярового ячменя / С. Левштанов // Агроном. – № 2. – 2011. – С. 78–81.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Екологія» обов’язкове.