АНТРОПОЦЕНТРИЧНА МОДЕЛЬ ОЦІНКИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ
Ключові слова:
антропоцентричність, індекс, індикатор, дуалізм людини, метод секторальний, ціль сталого розвитку, біосфера, ноосфераАнотація
Запропоновано новий підхід до формування індексів та індикаторів сталого розвитку, що базується на тезі ООН про центральне місце людини. Розроблено схему взаємозв’язків у системі «природа-економіка-соціум», побудовану на трьох дуалізмах людської сутності.Посилання
Добровольський В. В. Визначальні чинники формування регіональної політики сталого розвитку / В. В. Добровольський, Г. В. Нєпєїна //Наукові праці: науково-методичний журнал. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2008. Т. 78. вип. 65. С. 10 17.
Добровольський В. В. Методологічні аспекти обґрунтування індексів та індикаторів сталого розвитку / В. В. Добровольський, П. М. Хохлова // Міжнародна науково-практична конференція «Ольвійський форум 2010». Тези. Т.9. Ялта
Добровольський В. В. Методологічне забезпечення сталого розвитку: використання методу суперечностей / В. В. Добровольський //Наукові праці: науково-методичний журнал. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2012. Т. 179, вип. 167. С. 119 123.
Дорогунцов С. І. Управління техногенно-екологічною безпекою у парадигмі сталого розвитку / С.І. Дорогунцов, О. М. Ральчук – К. :
Наукова думка, 2001. 172 с.
Програма дій «Порядок денний на ХХІ століття» К. : Інтерсфера, 2000. 360 с.
5-та Пан-європейська конференція міністрів «Довкілля для Європи». Матеріали та документи. К., 2004. 542с.
Трегобчук Е. М. Концепція сталого розвитку для України / Е. М. Трегобчук // Вісник НАН Україна. 2002, № 2.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Екологія» обов’язкове.