ВИРОБНИЦТВО ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИХ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ НАЙПЕРСПЕКТИВНІШИЙ НАПРЯМ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
Ключові слова:
екологічно чиста продукція, екологічне, біологічне, органічне, біодинамічне землеробство, сертифікація, стандарти, нормативна базаАнотація
У статті наведений досвід упровадження технологій виробництва екологічно чистої продукції на різних континентах і в різних країнах. Охарактеризовані деякі нормативно-правові документи, що діють у міжнародних співтовариствах. Висвітлено досвід України в цьому питанні, її можливості та перспективи. Вказані основні шляхи вирішення цього питання в країні.Посилання
Агропромисловий комплекс України : стан, тенденції та перспективи розвитку: інформаційно-аналітичний збірник / ред. П. Т. Саблук. – К. : УАЕ, 2003. 764 с.
Іванишин В. В. Еколого-економічні аспекти застосування агротехнології виробництва конкурентноспроможної екологічно читсої продукції / В. В. Іванишин, В. С. Таргоня // Економіка АПК. – 2008. № 3. – С. 46 49.
Кисель В. И. Биологическое земледелие на Украине : проблемы и перспективы / В. И. Кисель. – Х. : Штрих, 200. – 161 с.
Купинец Л. Е. Прогнозные оценки формирования рынка экологически чистой агропромышленной продукции в Украине/ Л. Е. Купинец //Вісник СНАУ, випуск 3-4. – 2005. – С. 120 127.
Сохнич А. Я. Розвиток ринку екологічно чистої продукції сільського господарства в Україні / А. Я. Сохнич, І. П. Соловій, Я. М. Саврик //Економіка АПК. – 2008. № 10. – С. 92 98.
Ситник В. П. Екологічні аспекти агропромислового комплексу / В. П. Ситник // Вісник аграрної науки. – 2002. – № 9. – С. 55 57
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Екологія» обов’язкове.