ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ РОДЮЧОСТІ ҐРУНТІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ IX ТУРУ АГРОХІМІЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ
Ключові слова:
ґрунт, агрохімічна паспортизація, дегуміфікація, вміст рухомих фосфатів, вміст обмінного каліюАнотація
Наведено основні результати IX туру агрохімічної паспортизації земель Миколаївщини. Представлено тематичні картосхеми просторового розподілу у ґрунтах середньозваженого вмісту гумусу, рухомого фосфору та обмінного калію. Відмічено тенденцію до зниження родючості ґрунтів регіону.Посилання
Ґрунти Миколаївської області. – Одеса : Маяк, 1968. – 60 с.
Методика агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення : [за ред. С. М. Рижука, М. В. Лісового, Д. М. Бенцаровського]. – К., 2003. – 64 с.
Чорний С. Г. Деякі результати ГІС-реалізації поточного моніторингу гумусового стану ґрунтів Миколаївської області : матеріали 2-ї Міжнародної науково-методичної конференції «Географічні інформаційні системи в аграрних університетах» (Херсон, 21-22 травня 2007 р.) / М-во аграр. політики, ХДАУ. – Херсон : 2007. – С. 24–30.
Параметри гумусного стану ґрунтів / Чесняк Г. Я., Бацула О. О., Дерев’янко Р. Г. // Забезпечення бездефіцитного балансу гумусу в ґрунті. – К. : Урожай, 1987. – С. 77–91.
Просторова інтерпретація даних моніторингу вмісту поживних речовин в ґрунтах Миколаївщини / [Чорний С. Г., Макарова Г. А., Любарцев В. М, Чорна Т. М.] // Вісник аграрної науки Причорномор’я. – 2008. – Вип. 3 (46). – С. 266–273.
Носко Б. С. Антропогенна еволюція чорноземів / Б. С. Носко. – Харків : Вид-во «13 типографія», 2006. – 239 с.
Макарова Г. А. Багаторічна динаміка і просторові аспекти забезпеченості ґрунтів Миколаївської області калієм / Макарова Г. А., Чорна Т. М., Чорний С. Г. // Регіональні проблеми України: географічний аналіз та пошук шляхів вирішення : зб. наук. пр. – Херсон, ПП Вишемірський, 2009. – С. 260–264.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Екологія» обов’язкове.