ФІТОРЕМЕДІАЦІЯ – ЕФЕКТИВНИЙ ШЛЯХ ЗНИЖЕННЯ ВМІСТУ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ҐРУНТАХ
Ключові слова:
важкі метали, рослини-гіперакумулятори, фіторемедіація, фітоекстракториАнотація
Узагальнено досвід використання методів вилучення важких металів за допомогою фіторемедіації. Показано, що рухомість важких металів значно зростає при введенні фітоекстракторів органічної природи.Посилання
Линдиман А. В. Процессы миграции свинца и кадмия в системе «почва –растение» : дисс. на соискание ученой степени
кандидата химических наук : спец. 03.00.16 «Экология» / Линдиман Анастасия Васильевна. – Иваново, 2009. – 138 с.
Dushenkov S. M. Phytoremediation: a novel approach to an old problem / Dushenkov S. M., Kapulniv Y., Blaylock M. // Global
Enviromental Biotechnology Ed. Wise D. Y. Amsterdam : Elserier Science B. V. – 1997 – P. 563–572.
Ильинский А. В. Биологическая очистка почв, загрязненных тяжелыми металлами / А. В. Ильинский // Агрохим. вестник. –
– № 5 – С. 30–32.
Пат. 2222930 Российская Федерация, МПК А0167/00 / Бекузарова С. А., Шабанова И. А.; заявитель и патентообладатель : Горск. Гос. аграрн. ун-т. – № 2000132179/12; заявл. 21.12.00; опубл. 10.02.04. Бюл. № 4.
Маджугина Ю. Г. Растения полигонов захоронения бытовых отходов мегаполисов как перпективные виды для
фиторемедиации / Маджугина Ю. Г., Кузнецов В. В., Шевякова Н. М. // Физиология растений. – 2008. – № 3(55) – С. 453–463.
Capacity of Brassica napus to accumulate cadmium zinc and copper from soil / [Rocci G., Figliolia A., Socciarelli S., Pennelli B.] //
Acta biotechnol. – 2002. –V. 22, № 1–2 – Р. 133–140.
Петров Н. Ю. Фиторемедиация техногенно загрязненных тяжелыми металлами светло-каштановых почв южной пригородной
агропромзоны г. Волгограда с помощью горчицы сарептской / Н. Ю. Петров, Т. А. Трофимова // Аграрный вестник Урала.
Агрономия. Экология. – 2009. – № 9(63) – С. 64–65.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Екологія» обов’язкове.