СОЛЬОВИЙ РЕЖИМ ҐРУНТІВ ПРИ ТРИВАЛОМУ ВИКОРИСТАННІ ЇХ У РИСОВІЙ СІВОЗМІНІ
Ключові слова:
ґрунт, засоленість, склад солей, рисова зрошувальна системаАнотація
Наведено результати досліджень динаміки загального вмісту солей, зокрема токсичних, у ґрунтах рисової сівозміни після 40 років їх використання в ній, а також порівняно сольовий режим із цілинним аналогом.Посилання
Титков А. А. Влияние орошения затоплением на мелиоративные условия и почвенный покров Присивашья / А. А. Титков,
А. В. Кольцов. – Симферополь, 1995. – 166 с.
Морозов В. В. Особливості зміни сольового складу темно-каштанових ґрунтів Кримського Присивашшя під впливом тривалого зрошення і дренажу / В. В. Морозов [та ін.] // Таврійський науковий вісник : зб. наук. пр. – Херсон, 2003. – Вип. 27. – С. 226–232.
Ковалев С. В. Пути решения проблем рисосеяния в Украине / С. В. Ковалев, Т. С. Ковалева // Пути решения проблем при
выращивании риса в агроэкосистемах умеренного климата : материалы международной научно-практической конференции. –
Скадовск, 2008. – С. 177–185.
Решетняк Н. Ф. Влияние грунтовых вод на динамику водно-растворимых солей в почво-грунтах рисовых севооборотов /
Н. Ф. Решетняк // Почвоведение. – М., 1973. – Вып. 2. – С. 111–121.
Титков А. А. Эволюция рисовых ландшафтно-мелиоративных систем Украины / А. А. Титков, А. В. Кольцов. – Симферополь,
– С. 69–86.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Екологія» обов’язкове.