ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ФІТОЦЕНОЗІВ РОГОЗОВИХ БОЛІТ ЯК ПОТЕНЦІЙНИХ ОСЕРЕДКІВ ІСНУВАННЯ ПАТОГЕННИХ ЛЕПТОСПІР
Ключові слова:
екологічні зв’язки, патогенні лептоспіри, фонові види болотних рослин, фітоценози, біохімічних впливАнотація
У статті наводяться відомості про особливості екологічних зв’язків спірохет Leptospira interrogans з фоновими видами рослин рогозових болотних фітоценозів в умовах західного Лісостепу України. Підкреслюється визначальне значення впливу біологічно активних виділень коренів, листків та відмерлих решток рослин на формування вогнищ існування патогенних спірохет, збудників лептоспірозних інфекцій.Посилання
Андріанов М. С. Природа Тернопільської області / М. С. Андріанов, І. В. Бережний, Г. Л. Проць. – Львів : Вища школа, 1979. – 176 с.
Брадіс Є. М. Болота УРСР / Є. М. Брадіс, Г. Ф. Бачуріна. – К. : Наукова думка, 1969. – 242 с.
Григора І. М. Рослинність України (еколого-ценотичний, флористичний та географічний нарис) / І. М. Григора, В. А. Соломаха. – Київ : Український фітосоціологічний центр, 2005. – 452 с.
Гродзинський А. М. Основи хімічної взаємодії рослин / А. М. Гродзинський. – К. : Наукова думка, 1973. – 205 с.
Гулай О. В. Вивчення біоценотичних зв’язків лептоспір з водними рослинами : Методичні рекомендації / О. В. Гулай. –
Дніпропетровськ : ВФК «Оксамит-Прес», 2004. – 14 с.
Заповідні куточки Кіровоградської землі / [Т. Л. Андрієнко, П. С. Терещенко, М. Л. Клєстов та ін.]. – Кіровоград : ТОВ «Імекс-
ЛТД», 2008 – 245 с.
Природа Хмельницької області / [Токмаков О. І., Кирилюк М. І., Бережний І. В.,Трохимчук С. В.]. – Львів : Вища школа,
– 152 с.
Самострельский А. Ю. Метод прямого счета лептоспир в определенном объеме /А. Ю. Самострельский // Лабораторное дело. – 1966. –№ 2. – С. 105–108.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Екологія» обов’язкове.