ВПЛИВ ЗАГАЛЬНОГО СТАНУ ІРИГАЦІЙНОЇ МЕРЕЖІ НА ЯКІСТЬ ПОЛИВНИХ ВОД
Ключові слова:
зрошення, хімічний склад води, хімічний склад наносів ґрунту, синьо-зелені водоростіАнотація
Наведено дані промірів глибини та об’єму наносів ґрунту в каналах Інгулецької зрошувальної системи, а також уміст NPK у них. Зроблено аналіз щодо якості зрошувальної води у зв’язку зі збільшенням чисельності синьо-зелених водоростей протягом іригаційного періодуПосилання
Багров М. Н. Оросительные системы и их эксплуатация / М. Н. Багров, И. П. Кружилин. – М. : Агропромиздат. – 1988. – с. 177–
Чорний С. Г. Можливий вплив змін клімату на якість поливної води та стан земельних ресурсів Півдня України / Чорний С. Г.,
Абрамова Н. М. // Таврійський науковий вісник. – Випуск 31. – Херсон. – 2004. – с. 63–68.
Государственный стандарт Украины. Качество природной воды для орошения. Агрономические критерии. ДСТУ 2730-94.
Введ. С 01.01.1995 г. – Киев, 1994. – 14 с.
Національний стандарт України. Якість ґрунту. Відбирання проб ДСТУ 4287 : 2004. – Київ. Держпоживстандарт України,
– 6 с.
Національний стандарт України. Ґрунти. Визначення рухомих сполук фосфору і калію за модифікованим методом Мачигіна.
ДСТУ 4114 – 2002, Київ, Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики. – 2002. – С. 7.
Національний стандарт України. Якість ґрунту. Визначення нітратного і амонійного азоту в модифікації ННЦ ІГА
ім. О. Н. Соколовського. ДСТУ 4729 : 2007, Київ, Держпоживстандарт України, 2008. – С. 10.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Екологія» обов’язкове.