ВИКОРИСТАННЯ ЧЕРВОНО-БУРИХ ГЛИН ДЛЯ РЕКУЛЬТИВАЦІЇ ШАХТНИХ ВІДВАЛІВ
Ключові слова:
спектр родин флори, життєві форми, сукцесія, біорізноманіття, шахтні відвали, рекультиваціяАнотація
Вивчення видового складу піонерного угруповання рослинності на перекритому 30 см шаром червоно-бурої глини шахтному відвалі дозволило виявити 34 види рослин. Аналіз видового складу рослин за типами життєвих форм відповідає бур’янистій стадії сукцесії самозаростання. Розподіл рослин родини бобових свідчить про нестачу азоту і необхідність проведення подальших фітомеліоративних заходів.Посилання
Харитонов М. М. Екологічна оцінка перспектив землекористування в Західному Донбасі / М. М. Харитонов // Новини науки Придніпров’я : науково-практичний журнал. – Дніпропетровськ, 2006. – № 1. – С. 45–48.
Харитонов М. М. Моніторинг засолення насипного шаручорнозему на рекультивованих землях Західного Донбасу /
М. М. Харитонов, М. І. Жиленко // Вісник ХНАУ. – 2008. – № 1. – С. 204–207.
Харитонов Н. Н. Оценка состояния грунтовых вод и пойменных земель в зоне разработок угля в Западном Донбассе / Н. Н.
Харитонов, Г. А. Бондарь // Биологическая рекультивация н мониторинг нарушенных земель. – Екатеринбург : Изд-во Урал.
ун-та. – 2007. – С. 680–685.
Масюк М. Т. Особенности формирования естественных и культурных фитоценозов на вскрышных горных породах в местах
произведенной добычи полезных ископаемых / М. Т. Масюк // Рекультивация земель :Тр. ДСХИ. – Днепропетровск, 1974. –
Т. 26. – С. 62–105.
Харитонов М. М. Аналіз прояву деяких адаптивних реакцій, що забезпечують екологічну стійкість сільськогосподарських
культур / Харитонов М. М., Забалуєв В. О., Бабенко М. Г. // Вісник Аграрної науки Причорномор’я. – Миколаїв, 2001. –
Спеціальний випуск 3 (12). – Т. 2. – С. 210–216.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Екологія» обов’язкове.